lemiesze do maszyn
Przemysł,Technologia,Usługi

Lemiesze do maszyn budowlanych

Bardzo możliwe, że każdy z nas widział w swoim życiu lemiesz, nie wiedząc jednocześnie, że przyjmuje on taką waśnie nazwę. Lemiesze są niczym innym jak roboczymi elementami różnych maszyn wykorzystywanych w budownictwie czy rolnictwie. Umiejscawiane są w ich dolnych partiach, a ich zadaniem jest wzmacnianie urządzenia. Mimo że w skali całej konstrukcji lemiesze do maszyn są dość niewielką częścią, to ich wartość jest naprawdę duża. Prawidłowo dopasowany lemiesz daje nam przede wszystkim gwarancję bezpiecznej oraz dobrze wykonanej pracy.

Jakie urządzenia są wyposażone w lemiesze?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które śmiało można wyposażyć w lemiesze. Są to między innymi:

  • ładowarki,
  • spycharki, 
  • glebogryzarki.

Przykładów maszyn do których można przymocować lemiesz jest dużo więcej. Niezależnie jednak od ich rodzaju liczy się to, że za sprawą lemieszy są one funkcjonalniejsze. Dając możliwość lepszego osadzania się w rozmaitych podłożach sprawiają, że praca staje się prostsza oraz przynosi większe efekty.

Pomagają zarówno w zbieraniu i przetransportowywaniu gruntu, jak również w tworzeniu wykopów, czy wygładzaniu nawierzchni. Urządzenia z zamontowanymi lemieszami stosowane są między innymi w branży budowlanej, rolniczej, górniczej oraz leśnictwie. Oprócz tego wykorzystuje się je w sektorze komunalnym do sortowania odpadów, jak również na obszarach składowisk np. węgla kamiennego. Bardzo dobrze sprawdzają się także w dziale który jest odpowiedzialny za rozbudowę dróg, a także tym zachowującym je we właściwym stanie w trakcie okresu zimowego.

W zależności od zastosowania mamy możliwość wyboru kilku rodzajów lemieszy o różnych kształtach. Niektóre z nich są bardzo nietypowe, dlatego w takich przypadkach wytwarza się je zgodnie z indywidualnymi potrzebami zamawiającego.

Lemiesze do maszyn muszą być bardzo trwałe

Lemiesze to bardzo istotne, a jednocześnie najszybciej zużywające się części każdej z maszyn. Dzieje się tak ponieważ są one eksploatowane w bardzo utrudnionych warunkach. Zrywanie podłoża, karczowanie lasów, zagarnianie ciężkich materiałów, oranie często kamienistej gleby czy wszelakie inne działania, powodują, że lemiesze mogą ulec nagłemu zniszczeniu.

Główne czynniki wpływające na zbyt szybkie zużycie się lemieszy to między innymi: typ podłoża, wilgotność gleby czy poziom natężenia z jakim wykonuje się prace. Kluczowy jest również materiał z jakiego stworzono lemiesze do maszyn. O ile nie do końca mamy wpływ na trzy pierwsze kwestie, tak w przypadku surowca z jakiego będzie wytworzony element, sytuacja ma się inaczej. Od początku możemy decydować o materiale lemiesza, a co za tym idzie o jego wytrzymałości oraz odporności. Obecnie czołowym materiałem z jakiego można zrobić solidne części jest stal trudnościeralna Hardox. Produkty, które są z niej produkowane cechują się zarówno najwyższą jakością jak i niezawodnością.

Dlaczego właściwie dopasowany lemieszy jest tak istotną kwestią?

  • Dzięki elementowi najwyżej jakości otrzymujemy pełną gwarancję bezpieczeństwa.
  • Prace wykonane są w określonym czasie, przez co nie ponosimy żadnych konsekwencji z racji opóźnień. Jest to szczególnie istotne w przypadku zleconych prac budowlanych, w których jakiekolwiek przerwy są niepożądane.
  • Efektywność naszej pracy jest znacznie większa co bardzo pomaga zwłaszcza podczas intensywnych prac na roli.
  • Zostaje zmniejszona liczba usterek, przez co nie ponosimy zbędnych wydatków.
  • Żywotność maszyny jest zdecydowanie dłuższa co z kolei przekłada się na więcej zaoszczędzonego czasu z racji tego, że nie tracimy go na serwisowanie.

To chyba najistotniejsze powody, dla których warto dokonać inwestycji w najlepsze jakościowo produkty. Dzięki nim mamy możliwość uniknąć potencjalnej usterki, jaka może zdarzyć się podczas wypełniania obowiązków.

Możesz również polubić…